• Devamı

  G20 2018 Yılı Tüketici Zirvesi Buenos Aires'te Gerçekleştirildi

  G20 2018 Yılı Tüketici Zirvesi Buenos Aires'te Gerçekleştirildi. Zirvede Türkiye Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından temsil edildi. ..

 • Devamı

  22. Tüketici Konseyi Ankara'da Düzenlendi

  22. Tüketici Konseyi toplantısı, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Fatih ÇİFTCİ’nin katılımlarıyla 10 Mayıs 2018 Salı günü Ankara’da gerçekleştirildi. ..

 • Devamı

  Tüketicinin Korunmasının Güçlendirilmesi Projesi Başladı

  Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Strengthening Consumer Protection” (Tüketicinin Korunmasının Güçlendirilmesi) isimli projenin resmi açılış toplantısı 7 Mayıs 2018’de Bakanlık Merkez ..

 • Devamı

  ICPEN Bahar Toplantısı Türkiye'nin Başkanlığında Gerçekleştirildi

  Türkiye’nin bu yıl dönem başkanlığını üstlendiği, Uluslararası Tüketici Koruma ve Uygulama Ağı ICPEN’in İlkbahar Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. ..

 • Devamı

  Sosyal Medya Dolandırıcılıklarına Dikkat

  Sosyal Medya Dolandırıcılıklarına Dikkat ..

 • Devamı

  TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE UYGULAMA AĞI (ICPEN) TÜRKİYE DÖNEM BAŞKANLIĞI BAŞLADI

  “Tüketicinin Korunması ve Uygulama Ağı (ICPEN)” Türkiye Dönem Başkanlığı, 30 Haziran’da biten Almanya Dönem Başkanlığı’nın ardından 1 Temmuz 2017 tarihi itibariyle başlamıştır. ..

 • Devamı

  KANSER SAÇAN İTHAL ÜRÜNLER

  Geçen yıl 65 firmada ve 51 bin 904 üründe güvensizlik tespit edildiği, güvensiz ürün ithal eden firmalara toplamda 1 milyon 86 bin lira idari para cezası uygulandığı belirtildi. ..

 • Devamı

  TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE PİYASA GÖZETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN PROJESİ GTB-İRİS’E BÜYÜK ÖDÜL

  İthalatta Risk Esaslı Denetim Sistemi(GTB-İRİS), “Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler” dalında 'eTürkiye' ödülünü aldı. ..

 • Devamı

  ICPEN BAHAR DÖNEMİ ÜST DÜZEY TOPLANTI VE KONFERANSI BERLİN’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  1 Temmuz 2017 tarihi itibariyle 2017-2018 Dönem Başkanlığı’nı Türkiye’nin devralacağı “Tüketicinin Korunması ve Uygulama Ağı (ICPEN)” bahar dönemi toplantısı,  26-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Almanya’nın başkanlığında Berlin’de ..

 • Devamı

  Tüketici Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, geçen yıl tüketici hakem heyetlerine yapılan başvurularda yüzde 73,78 ile bankacılık işlemlerine ilişkin şikayetlerin ilk sırada yer aldığını bildirdi. ..

 • Devamı

  TÜBİS Yenilendi

  Tüketicilerin şikayetlerinin daha hızlı çözülebilmesi için hayata geçirilen Tüketici Bilgi Sistemi (TÜBİS) Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan güncelleme ile yenilendi. ..

 • Devamı

  20. Tüketici Ödülleri İlanı Yayımlandı

  20. Tüketici Ödülleri İlanı Yayınlandı ..

 • Devamı

  Bankalararası Kart Merkezinin ev sahipliğinde 'Sosyal Mühendislik Dolandırıcılıklarını Önleme Çalıştayı' gerçekleştirildi

  2 – 4 Aralık 2016 tarihleri arasında Bolu’da, Bankalararası Kart Merkezinin ev sahipliğinde 'Sosyal Mühendislik Dolandırıcılıklarını Önleme Çalıştayı' gerçekleştirildi. ..

 • Devamı

  Tüketici Hakem Heyetleri 2017 Yılı Parasal Sınırları ile İlgili Tebliğ

  Tüketici Hakem Heyetleri 2017 Yılı Parasal Sınırları ile ilgili tebliğ yayımlandı. ..

 • Devamı

  Bakanlıktan “Dr. Ömer Coşkun ürünleri” ile ilgili açıklama

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, kamuoyunda “Dr. Ömer Coşkun ürünleri” olarak bilinen ve takviye edici gıda niteliğindeki ürünler olmasına rağmen ilaç gibi tanıtılan ürünlerin, çeşitli mecralarda yayınlanan reklamlarına sekreteryası Gümrük ve ..

Copyright © Tüketici Akademisi 2015
Bu yayın Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği Erasmus+ Programı desteğiyle ‘Tüketici Akademisi’ Projesi çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu yayının içeriği tamamen Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın sorumluluğunda olup hiçbir şekilde Türkiye Ulusal Ajansı ve Komisyon’un görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu web sitesinde yer alan bilgiler, gösterilen yoğun çabalara rağmen; kesin ya da güncel olmayabilir veya herhangi bir durumdaki koşullara uyarlanamıyor olabilir. Bu web sitesinde olabilecek herhangi bir yanlışlık veya eksiklikten ya da izinsiz içerik kullanımından doğan ve web sitesinde yer alan bilgiler ışığında vereceğiniz kararlar ile ilgili tüm sorumluluk, tamamıyla tarafınıza ait olacaktır.