Bilimsel Yayınlar

Yaşlı Tüketiciler

Son yıllarda tüketici pazarlarındaki en önemli değişim yaşlı nüfusun artışıdır.

6502 Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Sunumu

Kültürümüzde Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarındaki Ahilik Sistemine kadar uzanan «Tüketicinin Korunması» kavramı güçlüler karşısında zayıfların korunması ihtiyacından doğmuş olup, tüm Dünyada temel bir insan hakkı olarak kabul edilmektedir.

6502'de Mesafeli Sözleşmeler

Bilgi ve iletişim teknolojisinin hızlı bir biçimde gelişmesi, alışveriş alışkanlıklarını da değiştirmektedir. Özellikle son dönemlerde akıllı telefonların, tablet bilgisayarların ve mobil uygulamalarının da artış göstermesiyle bir çok yerden erişilebilme özelliğinden dolayı bu sektör kısa bir sürede gelişim göstermiştir.

Copyright © Tüketici Akademisi 2015
Bu yayın Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği Erasmus+ Programı desteğiyle ‘Tüketici Akademisi’ Projesi çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu yayının içeriği tamamen Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın sorumluluğunda olup hiçbir şekilde Türkiye Ulusal Ajansı ve Komisyon’un görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu web sitesinde yer alan bilgiler, gösterilen yoğun çabalara rağmen; kesin ya da güncel olmayabilir veya herhangi bir durumdaki koşullara uyarlanamıyor olabilir. Bu web sitesinde olabilecek herhangi bir yanlışlık veya eksiklikten ya da izinsiz içerik kullanımından doğan ve web sitesinde yer alan bilgiler ışığında vereceğiniz kararlar ile ilgili tüm sorumluluk, tamamıyla tarafınıza ait olacaktır.